Cestujte do Vietnamu bez obav a s praktickými tipy od vystudovaného vietnamisty.

 

 

Ušetřete spoustu času hledáním rozporuplných informací o Vietnamu, kterých je internet plný. Získejte aktuální informace přímo od zdroje. Unikátní e-book, který jsem vytvořil jich je plný. Nejste si jisti, zda je e-book pro vás to pravé? Čtěte dál a zjistěte v čem všem vám před cestou i během ní pomůže.

 
Chci číst dál
 

 

Cesta bez přípravy má své kouzlo, ale chce také svůj čas. Pokud ho máte nedostatek a chcete se raději věnovat zábavnějším věcem, tak si přečtěte mého průvodce Vietnamem…

 

Stejně jako vy teď jsem i já kdysi před první cestou do Vietnamu pěkně tápal. V té době nebylo na internetu nic. Žádné informace, každý mi tvrdil něco jiného, byl jsem z toho pěkně zmatený.

Dnes je už doba jiná. Informací je na internetu spousty. Problém je, že mnoho z nich je neaktuálních nebo jsou od lidí, kteří ve Vietnamu byli na týden a od té doby se z nich stali odborníci na Vietnam. Proto jsem se rozhodl vytvořit praktického průvodce, který vám pomůže se před cestou do Vietnamu zorientovat a připravit.

Pomůže vám se vůbec rozhodnout, zda je Vietnam pro vás správná volba. Dozvíte se odpovědi na nejčastější otázky, který má každý cestovatel před odjezdem, poradím vám mé tipy, co dělat na letišti a první dni po příjezdu. Prozradím vám doporučení na moje oblíbená místa…

Možná si teď říkáte “No jo, ale já už průvodce mám. Lonely planet vedle mě leží a stejně bych si potřeboval pár věcí ujasnit.” Můžu vás ubezpečit, že můj průvodce je úplně jiný. Je psaný formou otázek a odpovědí, které jsem získal od vás za 5 let existence tohoto webu. Je psaný přímo pro Čechy a najdete v něm mé konkrétní osobní a praktické rady bez zbytečné vaty kolem.

rise-icon3

Na co si dát
ve Vietnamu pozor?

rise-icon2

Kdy je nejlepší doba
na návštěvu Vietnamu?

rise-icon1

Nejčastější otázky před odletem
a po příletu do Vietnamu.

Chci si koupit e-book

67 stránek plných informací o Vietnamu – Přečtěte si, co všechno v e-booku najdete.

 

Obsah e-booku je rozsáhlý, ale rád bych, abyste věděli, co všechno vám pomůže knížka vyřešit. Nikdo nechce kupovat zajíce v pytli. V první řadě jsem popsal, pro koho Vietnam je a komu by se v něm mohlo líbit. Popíšu vám v něm moji zkušenost s očkováním do Vietnamu, kolik si vzít s sebou peněz a zda má smysl vozit hotovost nebo nikoliv. Dále se například dozvíte, jak se dá s Vietnamci dobře domluvit, či jaké je cestování ve Vietnamu z pohledu ženy. Nevíte zatím, kolik času chcete ve Vietnamu strávit? Popsal jsem nejčastější typy cestovatelů včetně času kolik na Vietnam budete potřebovat.

Počasí je obrovské téma, a proto jsem se mu docela podrobně věnoval. Poradím vám, kdy a kam je nejlepší do Vietnamu jet. Nezoufejte, pokud vám v práci dají dovolenou pouze v konkrétní období. Vietnam je natolik rozmanitá země, že když víte, kam jet, tak si vaši dovolenou užijete kdykoliv a počasí vám ji nezkazí. Kromě toho vám poradím, jak sehnat ve Vietnamu internetovou sim kartu do mobilu, abyste mohli být v kontaktu s vašimi příbuzným nebo si hledali aktuální informace sami na cestě. Kdo by dnes bez internetu cestoval, že?

Doprava je ve Vietnamu pohodlná, pokud víte, jak si jednoduše zařídit jízdenky, pořídit motorku a na co si dát pozor. Popsal jsem vše od letadel po MHD ve městech či taxíky. Stejně tak se dozvíte, kde sehnat levné a kvalitní ubytování při vašich cestách po zapadlých koutech Vietnamu. Zabookovat hotel přes Booking či Agodu umí většina z vás, ale jak najít bydlení v oblastech, kde na turistů nenarazíte už je pro většinu cestovatelů oříšek.

Popsal jsem mé tipy, kde se mi ve Vietnamu líbilo. Konkrétní místa a oblasti, najdete v průvodci. Stejně tak jsem si dal práci s kapitolou o jídle, kde jsem shrnul moje zkušenosti s vietnamskou kuchyní. V průvodci najdete konkrétní názvy těch nejlepších “jídelních” ulic v Hanoji i Saigonu včetně názvů jídel, co stojí za to ochutnat. A protože sám mám rád české pivo, tak jsem pro vás vytvořil seznam pivovarů ve velkých vietnamských městech, kde si můžete dát kvalitní pivo plzeňského typu. Hádejte, kdo ho učil Vietnamce vařit?

 • Poradím vám, jak sháním bydlení ve Vietnamu na delší dobu, abych byl stále v kontaktu s místními a nemusel bydlet v hotelu.
 • Dám vám tip na aplikaci, díky které pro vás doprava ve vietnamských městech bude pohodlná a bez smlouvání.
 • Chcete ve Vietnamu nakupovat oblečení? Dozvíte se kde, a jak si poslat oblečení domů, abyste se nemuseli v nákupech omezovat.
 

Kromě toho všeho jsem se soustředil na bezpečnost, a jak se zachovat v případě problému…

 

Abyste si cestování ve Vietnamu užili, je dobré vědět na co si dát pozor, a jak se zachovat v případě problému. Poradím vám, jak se vyhnout problémům na nádražích vlakových i autobusových. Jak se zachovat, pokud se vás budou snažit Vietnamci podvést či oloupit.

Rádi smlouváte? V tom případě si to ve Vietnamu užijete. Nicméně je dobré mít na paměti několik zásad, které byste měli znát, než se do toho pustíte. Naučím vás zjistit vietnamské ceny za jídlo i jiné výrobky předtím, než začnete smlouvat, abyste dobře znali vaši výchozí pozici. Vietnamci z vaší neznalosti mohou těžit, ale když si pořídíte mého průvodce, budete dobře připraveni.

Poradím vám mé tipy, jak se postavit k tolik diskutované hygieně a zejména pití vody během vaší cesty.

Většinu informací, které najdete v průvodci, byste těžko hledali na internetu.

 

Využijte ideální příležitosti a získejte roky zkušeností v jednom souboru. Vždycky jsem chtěl všem poradit, co nejlépe a nejvíce, ale vzhledem k tomu, že mi měsíčně chodí desítky dotazů, tak nebylo v mých silách odpovědět podrobně a na všechno všem. Proto jsem vytvořil tohoto průvodce, kde se vše dozvíte v kostce.

Po zaplacení vám přijde do e-mailu odkaz, kde si můžete průvodce stáhnout a klidně třeba vytisknout. Kromě toho budu průvodce aktualizovat a vy budete mít vždy přístup k aktualizované verzi. Vietnam se rychle mění a co platí teď, tak za tři roky bude historie. Proto jsem se rozhodl průvodce udržovat v aktuální verzi.

 

3 roky jsem zapisoval otázky, na které jste se mě ptali a vytvořil jsem z nich e-book průvodce -“101 otázek před cestou do Vietnamu”

 • 101 + otázek a odpovědí, které jsem vytvořil tak, aby vaše cesta do Vietnamu byla bez starostí.
 • 67 stran textu plných užitečných a praktických informací.
 • Nejčastější otázky před odjezdem i po příjezdu.
 • Podrobné informace ohledně online víz i offline víz.
 • Důležité vietnamské zvyky, na které je třeba se připravit.
 • Kam se jet podívat a co naopak můžete vynechat.
 • Kdy a kam jet v závislosti na době, kdy chcete Vietnam navštívit.
 • Jak ve Vietnamu pohodlně cestovat. Vše o dopravě, ubytování, stravování.
 • Co ve Vietnamu jíst a na co si dát pozor.

To vše za 399 Kč.

 

Přečtěte si reference, které mi předchozí návštěvníci tohoto webu napsali:

 

Ať už jsem potřebovala upřesnit jakoukoliv informaci, Tomášova odpověď byla vždy velmi rychlá, takže nechce-li se vám prohrabovat tunami informací (a mnohdy i různě starých a protiřečících si) na cestovatelských fórech, napište jemu. Budete to mít z první ruky a mnohem rychleji. Kdyby to šlo, tak mu do žákovské dám jedničku. I když – ještě nejsem zpátky ;-)..”

Jana Chmelíková 

 

Dobry den, s Vasi rychlou odpovedi na muj dotaz ohledne antimalarik jsem byla téměř v soku, jelikož jste reagoval velmi promptne a detailne. Co se zrizeni viz tyce, byla jsem rada, ze na webovkach je vse popsano krok za krokem a clovek s tim vlastne nemá zadne velke starosti. Ani ve Vietnamu jsme nemeli potize, vse uznali a my mohli hladce cestovat krajem. Mohu vrele doporucit a to nejsem placena reklama! S pozdravem a vzpomínkou na Vietnam”

Kateřina Bradáčová 

 

Ahoj TOMÁŠI, díky moc za Tvé informace o Vietnamu, před 14 dny jsme se vrátili z měsíčního putování po Vietnamu, a ráda všem píšu že Vietnam je pro batůžkáře jako stvořený, nic není problém jen se nebát a smlouvat…neměla jsem očkování ani antimalarika apod. za celý měsíc žádný zdravotní problém, jídlo je ve Vietnamu velice chutné a relativně levné od 30 Kč – 120 Kč. Ubytování solidní od 7-12 dolarů. Ale hlavně chci doporučit vízum on line co Tomáši zprostředkováváš,byla jsem nadšená jak hladce to fungovalo dokonce jsme v Hanoji ani nedovyplnili celý formulář bylo jim to fuk důležité byly dolary a za 15 min jsme mohli v klidu vstoupit do Vietnamu. Takže lidi nebojte se a věřte Vietnamisa, neb jsem lepší informace nikde jinde nedostala, ještě jednou Tome díky moooooc.”

Simona Broukalová 

 

Neváhejte a kupte si e-book za 399 Kč

 

Chci si teď koupit e-book