Nejčastější otázky týkající se víz do Vietnamu (FAQ)

Na této stránce najdete nejčastější otázky, které mi posíláte. Pokud máte přesto nějaký další dotaz, tak mi napište.

Víza jsem zaplatil-a, ale approval dopis na e-mail nepřišel

Čas od času se stane, že vám i po předpokládaném termínu approval letter na e-mail nepřijde. Jak tuto situaci řešit? Většinou stačí přihlásit se zde: https://www.vietnam-visa.com/login.html a approval letter si stáhnout ze stránek ve formátu PDF. Pokud už je po termínu a ani zde vízum nenajdete, tak napište na e-mail support@vietnam-visa.com a vyžádejte si vízum přímo od nich. Pracovní dobu zaměstnanců vietnam-visa.com najdete taktéž na jejich stránkách.

Mám approval letter, ale jsou na něm i jiná jména

Všechny vietnamské agentury, které zprostředkovávají vietnamská víza online, mohou žádat o approval lettery pouze hromadně. To znamená, že jména na nich jsou ostatní vaši spolucestující a vy se nemusíte nijak znepokojovat.

Potřebuji vietnamské vízum?

Téměř všichni cizinci potřebují vietnamské vízum. Výjimku mají obyvatelé sousedních asijských zemí. Češi mají tu výhodu, že mohou požádat o online vízum on arrival. Většina zemí středního východu a Afriky tuto možnost nemá.

Jaké typy vietnamských víz existují?

V současné době existují 4 typy vietnamských víz. Z hlediska délky to jsou 3 měsíční nebo 30 denní. Z hlediska typu si můžete vybrat single entry (jednovstupové) anebo multiple entry (vícevstupové).

Jakou si připravit fotku?

Připravte si 2 fotografie pasového formátu. Fotka musí splňovat následující záležitosti: klasická pasová velikost, může být barevná i černobílá, bílé pozadí, viditelný obličej zepředu, fotografie v běžném civilním vzezření bez pokrývky zakrývající hlavu/vlasy, u slepců či lidí nosící černé brýle je nutné lékařské potvrzení. Jinak nejsou tmavé brýle povoleny.

Jak požádat o víza do Vietnamu?

Vietnamská víza získáte na jakékoliv vietnamské ambasádě, tak přes internet. Na těchto stránkách popisuji druhou možnost, která je rychlejší a levnější. Využít lze pouze v případě, že do Vietnamu přicestujete letecky.

Co je to vietnamské vízum on arrival?

Vízum, které je Vám vydáno na vietnamských mezinárodních letištích (Hanoj, Ho či min, Da Nang). Nejdříve si však musíte zažádat o schvalovací dopis (approval letter) skrze tento web.

Co je to approval letter?

Dopis, který vás opravňuje ve Vietnamu na letišti získat vízum. Bez jeho vlastnictví Vám Vietnamci vízum nevydají. Vietnamské vízum on arrival tedy na letišti nemůžete získat, pokud si nepožádáte o approval letter předem.

Je možné použít approval letter při vstupu do Vietnamu po zemi?

Ne, toto bohužel možné není. Pokud do Vietnamu vstupujete po zemi, musíte mít již vízum nalepené v pase. Získáte ho na některé vietnamské ambasádě. Approval letter lze použít k vydání víza pouze na mezinárodních vietnamských letištích.

Jak approval letter vypadá?

Approval letter vám přijde jako příloha (soubor) emailem. Je v něm uveden seznam jmen, kterým je povoleno vydat ve Vietnamu na letišti víza. Data příjezdu/odjezdu a další informace o žadatelích.

Co si musím připravit, než zažádám o approval letter?

Stačí Vám platný pas, e-mailová schránka, tiskárna a platební karta umožňující platby přes internet nebo internetová peněženka Paypal.

Na kolik mě vietnamské vízum kompletně vyjde?

Kompletní cena = poplatek za approval letter +
25 nebo 50 USD na vietnamském letišti za vydání víz. Cena se liší podle typu víza. 25 USD za jednovstupové, 50 USD za vícevstupové měsíční. Více informací naleznete v ceníku.

Kde konkrétně na letišti mi Vietnam víza do pasu nalepí a jak dlouho to trvá

Po vystoupení z letadla jděte k okénku visa on arrival. Nelze ho minout. Vydání víza trvá průměrně 20 minut. Záleží, kolik lidí je před vámi.

Jak dlouho to trvá než mi do mailu přijde approval letter?

Approval letter přijde do 2 pracovních dnů. Je nutné počítat s časovým posunem. Approval letter zařizují ze Vietnamu, kde je o 5 nebo 6 hodin více – v závislosti na našem zimním nebo letním čase. Je možné požádat o urgentní variantu do 24 hodin.

Jaké dokumenty si mám připravit s sebou do letadla?

Stačí Vám pas, pasová fotografie a na vietnamském letišti vyplníte visa on arrival formulář.

Mohu do Vietnamu vstoupit dříve, než v datu uvedeném na approval letteru?

Ano, Vietnamci povolují vstup do země o 1 den dříve, než je uvedené na approval letteru. Je to výhodné v případě změny letu či nečekaných událostí.

Mohu do Vietnamu vstoupit později než v datu uvedeném na approval letteru?

Ano, je to možné. Můžete vstoupit kdykoliv, ale ochuzujete se o dobu vydaného víza.

Jak mohu zaplatit za vydání approval letteru přes internet a jak zaplatit za vízum samotné ve Vietnamu na letišti?

Přes internet platíte jakoukoliv platební kartou případně PAYPALem. Ve Vietnamu je dobré si připravit přesnou částku v USD případně ve VND.

Jaký je rozdíl mezi vízem single entry a multiple entry?

Single entry – jednovstupové – opravňuje Vás vstoupit do Vietnamu pouze jednou. Multiple entry – vícevstupové – opravňuje neomezeně vstupovat a vystupovat z a do Vietnamu po dobu platnosti víza. Můžete samozřejmě na toto vízum vstupovat a vystupovat na jakýchkoliv hraničních přechodech.

Co když mi končí brzy platnost pasu?

Při vstupu do Vietnamu je nutné mít platný pas nejméně 6 a více měsíců.

Jakou si připravit fotku?

Připravte si 2 fotografie pasového formátu. Fotka musí splňovat následující záležitosti: klasická pasová velikost, může být barevná i černobílá, bílé pozadí, viditelný obličej zepředu, fotografie v běžném civilním vzezření bez pokrývky zakrývající hlavu/vlasy, u slepců či lidí nosící černé brýle je nutné lékařské potvrzení. Jinak nejsou tmavé brýle povoleny.

Stále jste nenašli, co jste potřebovali? Napište mi.

Chci požádat o víza do Vietnamu