Tak to vypadá, že jedete do Vietnamu, že? Konečně! Na vlastní, zatím měkkou cestovatelskou kůži zažijete, jak to s tím Vietnamem vlastně je. Bude to dobrodružství nebo nuda? Někdo říká, že je Vietnam super, druhej zase že už by tam nikdy nejel. Čert aby se v tom vyznal!:-)
Co bych za to dal, kdybych mohl jet s vámi, vždycky když si vzpomenu na Vietnam, tak na mě jdou vzpomínky.
Nejen na cestování…
Když jsem jel poprvé do Vietnamu, tak jsem letěl klasicky – letadlem. Letenky nebyly nejlevnější, ale neplatil jsem je já, takže mi to bylo jedno. Při druhé cestě už mi to tak jedno nebylo, takže jsem se snažil najít co nejlevnější letenky do Vietnamu.
Aby bylo jasno.
Zvolil jsem tedy ruského dopravce Aeroflot. O Aeroflotu se toho na diskuzních forech píše skoro stejně jako o Vietnamu.
Málo toho tedy není a nic moc pozitivního také ne.
Cesta s Aeroflotem do Vietnam i přes nesmělá očekávání proběhla naprosto v pohodě. Sám jsem se tomu dost divil. Jediný mínus bych viděl ošklivější letušky.
Ale během 12ti hodin letu to snad jde zkousnout, ne?.
Za 12000Kč do Vietnamu zpátečka? Nekupte to…!
V neposlední řade musím pochválit Vietnamese airlines, poprvé jsem s nimi letěl ve Vietnamu vnitrozemský let a služby, pohodlí i letušky jsou skvělé!
Závěr: Kdybych nebyl student a do Vietnamu jel na dovču, tak bych si připlatil a pořídil letenky třeba od Emirates. Pokud máte hluboko do kapsy, tak neváhejte a Aeroflotu se nebojte. Jestli letíte s Vietnamese airlines, tak jste určitě také chybu neudělali. Jsou opravdu dobří.
Občas si říkám, že by to nemuselo bejt tak špatný? Cesta je asi nejschůdnější přes transsibiřskou magistrálu a Čínu.
Určitě to někdy zkusím.
A určitě jste to už někdo zkusil.
Apeluji tedy na Vás, kdo už podobnou cestu jel, napište mi do komentářů jaké to bylo a jak dlouho to trvalo.
Stojí to za to?
Chci koupit průvodce VietnamemLetadlem, na motorce, pěšky i lodí. Vlakem, autobusem, stopem…Možností je spousta, pojďme si je probrat.
Čím jsem starší, tím si říkám, že se vnitrozemské lety vyplatí.
Zvlášť pokud máte na Vietnam omezený čas.
Jedete na 2 – 3 týdny na dovlenou, poznávačku?
Neváhejte!
Pokud nechcete většinu času trávit ve vlaku nebo autobuse. Zaplaťte si vnitrozemský přelet. I když se to moc nezdá, Vietnam není malá země (alespoň ze severu na jih). Z Hanoje do Saigonu je to přes 1200 km, přibližně 2 dny vlakem či autobusem.
Čím je Vietnam modernější, tím jsou místní přelety levnější. Cenově vás výhodná letenka Hanoj – Saigon vyjde skoro jako vlakový lístek v lůžkovém voze. Dobrodružství a místní si užijete až až:-)
Jestli teď sháníte letenky po Vietnamu (na vnitrozemské aerolinky), tak se podívejte na stránky jetstaru a
POZOR:-)
Novinka a příjemná je pro mě nízkonákladovka VietJetAir, znáte? Ne?
Klidně! Podmínkou však je vaše výška – já měřím 190 cm a ve vietnamském autobusu se opravdu nevyspím – pokud ale máte kolem 160 cm – max. tak je to levný a relativně pohodlný způsob dopravy. Občas v zatáčkách a zvlášť v noci i velice napínavý.
Raději si připlaťte a jízdenky kupte u osvědčených agentur či hotelů. Moje zkušenost je, že si opět ušetříte ve Vietnamu tolik ceněné vlastní nervy.
Handrkováním se na autobusácích či podobných místech Vietnam nepoznáte.
Pokud ale máte rádi adrenalin, jděte do toho – občas se Vám i podaří něco ušetřit.Moc to ale nebude, protože pořád musíte mít namysli, že jste tây (zápaďák) a zápaďáci holt platí víc:-)
Vítejte ve Vietnamu!
Poměr čas/cena/pohodlí nic moc. Ale hodněkrát jsem je už využil. Asi k nim mám nějaký osobní vztah, nebo nevím.
Pozitivní zpráva pro lidi přerostlé jako jsem já je: tak, tak se na lůžku vyspím. Na výběr máte velké množství jízdenek.
S klimačkou, bez klimačky, na sedátku, na lavičce, měkká postel, tvrdá postel…prostě jak je libo!
Obědy a večeře v ceně jízdenky nejsou, ale není problém si je za jízdy objednat. Za cca 30 tis. dongů dostanete většinou canh (zelná polévka) a kuřecí stehno s kupou rýže.
Lůžková část vlaku má tu výhodu, že se s Vietnamci můžete během cesty skamarádit a poznáte je i z té jiné (pohostinnější stránky).
Rádi se s vámi podělí o jídlo či ovoce a budou vyzvídat zkama že to vlastně jste.
Chci koupit průvodce VietnamemToto téma by bylo na pořádný samostatný článek, ale tak zatím alespoň stručně – pokud máte dost času a jste dobrodružnější povahy, jděte do toho!
Auta ve Vietnamu jezdí, ale vzhledem k restrikcím, které jsou pro cizince zavedeny, si auto nepůjčíte. Musíte využít služby nějakého řidiče či soukromé cestovky.
S motorkou by to mělo být podobné, ale to by to nebyl Vietnam, kdyby nešlo jezdit na motorce!
Motorku vám samozřejmě půjčí kdekoliv – i bez řidičkáku. Stačí pouze pas a peníze.
S kolem je to ještě snažší než s motorkou a pokud budete po Vietnamu cestovat na tomto dopravním prostředku, tak máte nejen můj, ale i Vietnamců hluboký obdiv zaručen.
Vždyť si to jen představte!
„Bohatej zápaďák, jede na drahou dovolenou, a v 21. století se plahočí ve Vietnamu ve vedru na kole?! Proč nejede alespoň na motorce?“
(příklad vietnamského uvažování)
Pěšky Vietnamci nechodí pokud možno ani po městě, natož nějaké daleké tůry. Tímto způsobem cestovaní byste se pravděpodobně dostali do vietnamské celostátní televize. Pokud byste provozovali například vysokohorskou turistiku v těžko přístupném terénu, tak by někteří Vietnamci možná i údivem omdlévali.
S tímto zatím nemám zkušenosti, párkrát jsem podnikl výlet na místní ostrovy, ale delší plavby neznám. Doufám, že vy jo a že se také něco dozvím v komentářích!
Pokud jste dočetli až sem, tak vám určitě ještě nějaká informace chybí. Něco co vás zajímá a mě to zrovna nenapadlo…..Neostýchejte se mě napsat a zeptat se, buď v komentářích, nebo zde.
Pokud se do Vietnamu teprve chystáte, tak se podívejte jak si levně a chytře zařídit víza.
Chci koupit průvodce Vietnamem