Jak zařídit ubytování ve Vietnamu přes internet (aktualizace 2017)

Ve Vietnamu je obrovská nabídka kvalitního ubytování. Nemusíte se tedy bát, že přijedete do Vietnamu a nazbyde na vás volný pokoj nebo místo v hotelu (neplatí pro exponované destinace a období jako jsou svátky). Ubytování vždy sice seženete, ale může být dražší a ne podle vašich představ.

Normální ceny ale jsou pro Čechy stále příznivé a za dobré ubytování zaplatíte od 10 USD za pokoj na noc. Stále se mě ptáte, zda zařizovat předem nebo přijet na místo a shánět až na místě. Vždy zde na webu doporučuju i to, co dělám sám a já raději vždy jedu rovnou do hotelu. Doporučuji vám tedy stejný postup.

U krátkodobých pobytů na jednu, dvě noci je vše jasné. U dlouhodobých, kdy nemám s ubytkem zkušenosti, raději bookuji jen prvních pár nocí a když se bydlení osvědčí, tak prodlužuji na místě.

V tomto článku poradím všem, kteří se rozhodli ve Vietnamu objednat ubytko předem.

Možnosti jsou následující a řadím je podle mé oblíbenosti

 • AirBnb (moje nejoblíbenější)
 • Booking
 • Agoda

Proč cestovatelům doporučuji si ubytování zařídit dopředu?

 • Nemusíte se na místě s nikým dohadovat o ceně
 • V klidu z domova (či cesty) si zajistíte vše předem, zkouknete recenze
 • Získáte body do Agoda či Booking systému (slevy na dalším ubytování)
 • Hotely v něm zaregistrované jsou vždy bezpečné a máte záruku kvality
 • Pokud nechcete po příletu do Vietnamu běhat po městě a hledat

1) AirBnB a jeho výhody

V posledních letech již skoro nebydlím ve světě jinak. Většinou v Asii cestuji dlouhodobě a ubytování na delší dobu obvykle bookuji právě přes AirBnb. Výhodou tohoto druhu ubytování je, že se pohodlně dostanete do kontaktu s místními. Váš „domácí“ vám často poradí ty nejlepší tipy na výlety ve městě. Cena za ubytování je většinou stejná jako v hotelu, ale výměnou za peníze získáte větší soukromí a „služby“ navíc.

Pokud se rozhodnete pro tento typ ubytování, tak nezapomeňte, že hostitelé částo nabízejí levnější sazby za delší pronájem. U měsíčních pobytů jsem často získal přes rezervaci i 40 % slevu a to se vám potom tohle ubytování opravdu dobře vyplatí.

Pokud si zarezervujete ubytování na AirBnb přes můj odkaz, tak získáte slevu 600 Kč na další pobyt.

Chci získat 600 Kč na další pobyt přes AirBnb

2) Proč si najít ubytování na Booking.com

Když se hodně přesouvám z místa na místo a potřebuji zarezervovat ubytování na pár nocí, tak většinou využívám portálu booking.com. S bydlením, které na webu najdete jsem byl až na výjimky spokojený, líbí se mi přehlednost jejich webu. Jednoduchá rezervace a i filtrování dle ceny či lokality. Většinou postupuji tak, že si vyhledám zajímavé hotely podle ceny a hodnocení na webech tripadvisor.com a travelfish.com. Poté tyto hotely hledám na Booking.com (a když nejsou, tak na Agodě) a opět si čtu jejich hodnocení. Protože na cestách často pracuji a musím být na příjmu, tak je pro mě stěžejní kvalitní WIFI a to má na Bookingu přímo vlastní hodnocení. Když hotel nenajdu na Booking, tak je většinou na Agodě.

Čtěte dál, pokud vás to stále baví:-)

Chci najít ubytování na Booking.com

3) Stará dobrá Agoda a konkrétní postup, jak se takové ubytko rezervuje

Na Agodě najdete většinou ubytování, které nemůžete najít na Bookingu. Agoda je společnost ryze asijská, takže na ní najdete i více „zapadlé“ hotely. Rezervace ubytování je zde stejně jednoduchá a bezpečná jako rezervace online víza.

Celý proces má 7 kroků

 1. Vyberete si destinaci
 2. Zvolíte datum příjezdu a počet nocí
 3. Odsouhlaste vybranou destinaci
 4. Vyberete konkrétní vietnamský hotel
 5. Vyberete si typ pokoje
 6. Vyplníte jméno, příjmení, email, telefon (bez diakritiky)
 7. Zaplatíte kartou nebo přes PayPal

Proces ubytování na Agoda.com podrobněji

V následujících krocích vše podrobně popisuji.

1. krok – Vyberte si destinaci

Destinace je předpokládám jasná. Pro základní hledání použijte hledání a filtr pouze Vietnam.

Do velkého vyhledávacího pole napište, kde přesně potřebujete hotel zabookovat. Pokud s bookovacím procesem začínáte, asi budete zadávat ubytování pro  město příletu. Hanoi i Saigon je samozřejmě v nabídce. Ubytování v Hanoji je v současné chvíli na Agoda.com nejvyhledávaněší. V obou dvou vietnamských městech je zaregistrováno přes 1000 hotelů nabízejících své ubytovací kapacity.

2. krok –  Zvolte datum příjezdu a počet nocí

V následujícím kroku byste si měli ujasnit, jak dlouho v hotelu budete. Zadejte datum kdy přijedete a počet nocí, které budete zůstávat.

3. krok – Odsouhlaste destinaci

Stránka vám poté dá na výběr z několika možností. Například ubytování na hanoiském letišti. Nebo v konrétní Hanojské čtvrti. Zvolte teda co potřebujete (asi nejlepší všeobecně Hanoj)

4. krok – Vyberte si nejvhodnější hotel z nabídky

Na následující stránce si vyberte hotel, který se vám nejvíce líbí. Třídit je můžete podle:

 • hodnocení
 • doporučení serveru Agoda
 • od nejlevnější – jedno hvězdičkových
 • po nejdražší pěti hvězdičkové
 • jména

Já doporučuji vyhledávat podle ceny a hodnocení. Tak to vždy dělám já.

5. krok – Vyberte si svůj pokoj

V  pátém kroku si vyberete konkrétní pokoj, kde budete bydlet.

6. krok – Vyplňte vaše údaje

V šestém kroku vyplníte vaše údaje. Budou po vás chtít: jméno, příjmej email, telefon a národnost.

Vaše jméno vyplňujte bez diakritiky!

7. krok – Platební detaily

V poslední kroku za ubytování zaplatíte. Můžete zaplatit buď Paypalem nebo klasicky – jakoukoliv platební kartou přes internet. Potvrzení o platbě vám přijde přes internet.

Chci si zarezervovat ubytování přes Agodu

Závěrem a bonusy na konec?

Pokud budete hledat ubytování ve Vietnamu na těchto místech, tak byste měli vždy najít dobré bydlení. Více možností, jak bydlet a moje další tipy při hledání ubytování jsem popsal v e-booku. Doporučuji si ho koupit, zejména pokud se do Vietnamu chystáte na vlastní pěst. Pokud si objednáte ode mě itinerář, tak vše najdu za vás.

Chci průvodce Vietnamem