Společnost Air France neakceptuje víza „on arrival“ – aktualizace červenec 2014

AKTUALIZACE: ČERVENEC 2014 – Problémy s vízy on arrival do Vietnamu žádné nejsou ani u Air France:-)

V týdnu od 17. 3. 2014 se v České republice objevilo několik desítek případů, kdy cestovatelé s platným approval letterem nebyli vpuštěni do letadla společnosti Air France mířícího do Vietnamu.

Co je cílem této akce a kdo za ní stojí nechme stranou a ani to s jistotou nevíme. Pojďme si pouze zrekapitulovat fakta.

Vietnamské vízum on arrival je vydáváno v současné podobě už mnoho let. Žádná novinka.

Vietnamská mezinárodní letiště jsou na vydávání těchto víz připravena a osobně nevím o žádném případu v minulosti, že by někdo i s approval letterem nebyl do země vpuštěn. Vietnamská mezinárodní letiště stále víza po splnění platných podmínek vydávají.

V České republice se v tomto týdnu stala velice  nepříjemná věc . Někteří pasažéři nebyli vpuštěni do letadla společnosti Air France i když měli předem připravený a zaplacený zvací dopis od vietnamské cestovní agentury.

Český konzulát v Hanoji se k této věci postavil tímto způsobem a zveřejnil tuto informaci.

Cituji:

„Důrazně upozorňujeme české občany cestující do Vietnamu, že vietnamské zprostředkovatelské agentury nabízející on-line tzv. „visa on arrival“ nejednají v dobré víře, neboť nabízejí služby, které jsou v rozporu s vietnamským zákonem, a to konkrétně s článkem 6 Nařízení č. 24/1999/PL-UBTVQH10 ze dne 28.ledna 2000, o vstupu a pobytu cizinců na území Vietnamu, který přesně stanoví případy, kdy je možno obdržet vízum až po příletu na mezinárodní letiště ve Vietnamu.

S ohledem na uvedené nejsou letecké společnosti povinny odbavit ty cestující, kteří nedisponují platným vietnamským vízem v pase či se nekvalifikují pro udělení „visa on arrival“ dle daného Nařízení. Pro podrobnější informace se prosím obraťte na Velvyslanectví Vietnamské socialistické republiky v Praze.“

Hned za neztučněnou větou je dost podstatné spojení „či se nekvalifikují pro udělení „visa on arrival“ dle daného nařízení.

Dané „Nařízení“ s velkým N je volně dostupné. Pokud se vám ho nechce číst, tak vám stačí vědět, že abyste se kvalifikovali jako osoba, která může získat vietnamské vízum on arrival, tak potřebujete, aby vaši cestu do Vietnamu organizovala VDR uznaná cestování agentura. Bod C, článku 6.

Proč jsou problémy s online vízy v České republice, když víza on arrival jsou vydávána do většiny zemí západu? Proč online víza nefungují pouze u cestujících se společností Air France?

To jsou otázky, na které zatím neznáme odpověď. Situaci budu sledovat a případně podám nové zprávy.

Jak doporučuji se zachovat

1. Informovat se u cestování kanceláře, kde jste online vízum zakoupil, jak se zachovat.

2.  Informovat se předem u vaší letecké společnosti, zda vás s approval letterem na palubu vpustí.

3. Informovat se na vietnamské ambasádě v Praze komu je třeba a co prokázat, abyste mohli získat vízum on arrival na letišti ve Vietnamu. Proto doporučuji začít včas konat a tuto informaci mít písemně potvrzenou.

PS: Budu moc rád, když mě budete informovat, jak jste pochodili, abych případný výsledek mohl dát na stránky i pro ostatní cestovatele.

31.3.2014 – Mám informace od cestovatelů, kteří se informovali u svých leteckých společností, že u ostatních aerolinek je vše v pořádku. Společnost Air France neakceptuje online víza pouze na pražském letišti. Vietnam-visa.com, které na webu doporučuji proto nyní nepřijímají žádosti o approval lettery u cestovatelů, kteří letí s touto společností. Díky za pochopení.

AKTUALIZACE: ČERVENEC 2014 – Problémy s vízy on arrival do Vietnamu žádné nejsou ani u Air France:-)

Chci koupit průvodce Vietnamem

Napište komentář:

Přidejte váš komentář