Zátoka Ha Long je klenotem Tonkinského zálivu

Vyrazíte-li do Vietnamu do Tonkinského zálivu, rozhodně se nezapomeňte také stavit do zátoky Ha Long. Ta je široko daleko proslulá svými neuvěřitelnými skalními útvary vystupujícími z moře jako ve filmu Piráti z Karibiku a Vietnamci jsou na ni právem pyšní.

Ha Long je často v itineráři spousty turistů

Zátoka Ha Long je tak krásná a nenapodobitelná, že byla dokonce v roce 1994 zapsána i do Seznamu světového dědictví UNESCO. V roce 2012 byla nakonec zapsána i do nových sedmi přírodních divů světa. Navštívíte-li tedy toto místo, rozhodně na vás nejvíce zapůsobí vápencové monumenty, úžasné rostliny a v neposlední řadě všudypřítomné krásné loďky, jež zde převážejí turisty i místní rybáře.

Zátoka Ha Long láká nejen turisty…

Ovšem turisti nejsou jediní, jež zde jezdí obdivovat krásy místní přírody. Ani filmaři nejsou pozadu a tuto nádhernou zátoku nenechávají jen tak ladem. Například v roce 1997 se právě na tomto místě natáčela jedna z nejoblíbenějších bondovek, Zítřek nikdy neumírá s Piercem Brosnanem a Jonathanem Prycem. Dále se o této zátoce natočila také řada dokumentárních filmů, jež si kladou za cíl zvěčnit místní krásu. Pokud jste fanoušky spíše seriálů, určitě jste zaznamenali, že jeden díl automobilové show Top Gear končí také právě tady, v místní plovoucí restauraci. A snímků, kde právě zdejší vápencové monumenty hrají prim, je mnohem, mnohem víc.

Zátoka Ha Long není pouze místem krásných vzpomínek

Avšak kromě těchto krásných vzpomínek a zážitků se k tomuto místu váže i několik smutných příběhů. Například v roce 2011 tady na výletě zahynulo deset zahraničních turistů, když se jejich loď potopila. Všude okolo skal totiž mohou být ostré útesy, jež znamenají jasný konec pro všechna vodní plavidla i s jejich pasažéry a nekvalitní lodě do tohoto neštěstí byly denním pořádku.

Do zátoky Ha Long na výlet

To by vás však rozhodně nemělo nijak odradit, protože místní kapitáni jsou velice zkušení a podobné tragédie se stávají pouze výjimečně! Zajet si zde tedy můžete hned na několik typů výletů. Buď se zde vydáte pouze na krátký, jednodenní výlet, kdy se tady projedete loďkou a podíváte se na ta nejvýznamnější a nejznámější místa. Nebo se zde zastavíte hned na dva dny, kdy noc můžete přečkat právě v jedné z mnoha loděk, což pro některé může být obrovský zážitek. Anebo si v neposlední řadě pro zátoku Ha Long vyčleníte hned několik dnů a užijete si místní krásy skutečně do sytosti! Záleží pouze na vás, jak dlouho se taky chcete a zároveň i můžete zdržet a kolik jste vlastně ochotni za výlet na toto kouzelné místo zaplatit. Nejlevnější jsou samozřejmě kratší zájezdy. Ty nabízí mnoho vietnamských cestovních kanceláří, takže pro vás rozhodně nebude problém si něco sjednat.

Ha Long je dokonce i na vietnamské bankovce

Abyste si nemysleli, že je zátoka Ha Long dalším místem k nalákání turistů, podívejte se na vietnamskou dvousettisícovou bankovku. Právě na ní můžete najít jeden z vápencových ostrovů ze zátoky Ha Long. To je známka toho, že si Vietnamci této zátoky velice cení a že se tedy skutečně jedná o jejich národní poklad. Pokud tedy nenavštívíte během dovolené zátoku Ha Long, jako byste ani ve Vietnamu nebyli.

Chci koupit průvodce Vietnamem

Napište komentář: