Výlet do Vietnamu jako nezapomenutelný zážitek

Vyjet si během letní sezóny na Slapy, vyšlapat nějaký ten horský masiv nebo si zajet na týden do Chorvatska – to jsou výlety, nad kterými se zpravidla nikdo z nás příliš nepozastaví. Oznámit svým blízkým, že se v nejbližší době chystáte na výlet do Vietnamu, asi budou více, či méně překvapení. Ale proč ne? Počítejte však s tím, že co se financí týče, zřejmě si budete muset vytvořit dostatečnou rezervu, abyste si takový výlet pořádně užili se vším, co k němu neodmyslitelně patří.

Jak do Vietnamu?

Máte strach z létání? Pak jej s největší pravděpodobností budete muset co nejdříve překonat, nebo se svého snu o návštěvě Vietnamu jednoduše vzdát. Jinak, než letecky se zde totiž bez značných komplikací a přestupů jednoduše nedostanete.  V této souvislosti se připravte na to, že poměrně velký finanční obnos vynaložíte za zpáteční letenku – cca 15 000 Kč. Budete-li mít štěstí, můžete však na internetu natrefit na speciální akce, díky kterým lze letenku do Vietnamu zakoupit s výraznou slevou. Samotný let (bez přestupů) trvá okolo 12 hodin a pohodlně odcestovat můžete do Vietnamu přímo z letiště Václava Havla v Praze.

Kdy je nejvhodnější odcestovat?

Pokud máte to štěstí a můžete si dovolenou naplánovat bez toho, aby vám byla přikázána ze strany zaměstnavatele, zvolte si některý z květnových nebo podzimních termínů. Chystáte-li se na jih, doporučujeme zejména říjen. V říjnu si můžete užívat příjemného letního počasí, ale nebudete umírat v nesnesitelném vedru, jako tomu bývá během letních měsíců. Během října doporučujeme navštívit severní i jižní část země. Centrálnímu Vietnamu se však raději vyhněte – právě tehdy zde totiž zuří časté bouře. Docela podrobně jsem se věnoval počasí v průvodci.

Na cestu se důkladně připravte

Mějte na paměti, že Vietnam je od České republiky nějakých 8000 kilometrů a případné problémy nebude ani trochu jednoduché vyřešit. Proto si zajistěte co nejdříve platné vízum, průvodce a itinerář cesty. Vedle nešlápnete ani tehdy, necháte-li se naočkovat proti některým nemocem. Věříme, že se ale nakonec samotný výlet do Vietnamu vydaří dle vašich představ.

Chci koupit průvodce Vietnamem

Napište komentář: