Vietnamské aerolinie – luxusní servis i cestování s batohem

Národní a také největší vietnamské aerolinie Vietnam Airlines, které byly založeny v dubnu 1989, mají svou základnu na hanojském mezinárodním letišti Noi Bai. Dalším domovským letištěm jim je Tan Son Nhat nedaleko Ho Či Minova Města. Odtud se lze přepravit do celého světa.

Největší letecký dopravce v zemi

Letecká flotila Vietnam Airlines má v současnosti k dispozici asi 80 strojů převážně typu Airbus (A320-200, A321-231, A330-200, A330-300), ale také ATR 72-500, ATR 72-202, Boeing B777-200ER a Fokker F70, které nonstop a jako jediné nabízejí přímé spojení s celou západní Evropou, Austrálií, USA a také zbytkem asijského kontinentu. Lety společnosti mají vysokou frekvenci, denně se vypravují letecké spoje do téměř 50 destinací po celém světě. Vietnam Airlines tak zajišťují nejen bezproblémové spojení Vietnamu se zahraničím, ale také nabízejí výhodné lety po celém Tichomoří. Jejich cílovou stanicí bývají zejména turisticky oblíbené destinace nejen v samotném Vietnamu, ale zaměřují se také na sousední země – Kambodžu a Laos. Celkem provozují více než 20 vnitrostátních linek a postupně rozšiřují svou působnost v mezinárodní sféře. Již brzy by měly zajišťovat pravidelné spojení s v podstatě všemi největšími světovými letišti. Bombaj, Jakarta, Londýn, Los Angeles, New Delhi, Praha, Rangún, Šanghaj. V plánu je i spojení s oblastí východního Ruska. Působnost Vietnam Airlines se značně rozšířila zejména po jejím vstupu do aliance leteckých společností Sky Team v říjnu 2010, kam vstoupila jako první ze všech leteckých společností z celé jihovýchodní Asie, což pro její zákazníky znamenalo jednodušší a výhodnější možnosti cestování.

Vše pro klienta

Vietnamské aerolinky reprezentované především Vietnam Airlines se v duchu tradiční vietnamské kultury snaží vycházet vstříc svým zákazníkům v nejvyšší možné míře. Provozují poměrně novou a moderní flotilu strojů a zakládají si zejména na pohodlí a dokonalém servisu, které jsou schopny svým pasažérům poskytnout. I plány pro nejbližší budoucnost se netýkají jen rozšiřování letecké flotily a cílových zemí, ale zejména zkvalitňování poskytovaných služeb. Dlouhodobě společnost Vietnam Airlines nabízí lety v rámci transindočínské sítě, která je spojením mezi všemi městy náležejícími do světového dědictví UNESCO v celém regionu jihovýchodní Asie. Pravidelní zákazníci společnosti přitom mohou využít věrnostní program společnosti – Program Golden Lotus Plus, který funguje už od roku 1999 a je tak nejstarším věrnostním programem, který vietnamské aerolinky nabízejí. A navíc jednoznačně nejlepším. Patří do něj tradičně výhody typu bonusových letenek, přechodů na vyšší třídu, bonusová tolerance nadbytečných zavazadel… Nově se pak přidávají programy na nákup kvalifikačních mil a balíčků mil. Toto vše mohou pravidelní zákazníci Vietnam Airlines využívat hned na několika úrovních.

Pacific Airlines

Vietnamské aerolinky to však nejsou jen Vietnam Airlines. Druhou největší společností v zemi je Pacific Airlines. Jedná se o nízkonákladovou leteckou společnost, jejímž domovským letištěm je Tan Son Nhat u Ho Či Minova Města. Provozuje jak vnitrostátní, tak mezinárodní letecké linky a zaměřuje se zejména na charterové lety. Svůj provoz společnost zahájila v roce 1991 a až do roku 2005 spadala do rodiny Vietnam Airlines, poté však přešla do přímého vlastnictví státu. Vláda Vietnamské socialistické republiky následně v roce 2007 prodala část akcií australské společnosti Qantas a Pacifik Airlines se zaměřila na Vietnam low cost airlines – nízkonákladovou přepravu cestujících v rámci samotného Vietnamu i na mezinárodních linkách.

IMG_8463

Vietnam Air Service Company (VASCO)

Rovněž společnost VASCO je dceřinou společností firmy Vietnam Airlines. Vznikla na základě vládního nařízení již v roce 1987, v roce 2004 pak byla se souhlasem socialistické vlády částečně privatizována a stala se další Vietnam low cost airlines společností, která se specializuje na vnitrostátní letecké spojení na regionální úrovni. Domovským letištěm této letecké společnosti je mezinárodní letiště Tan Son Nhat na jihu země.

Letecké spojení Vietnam – Česká republika

Zavedení přímé linky Praha – Hanoj je plánováno nejpozději do roku 2015. Než se tak stane, musí cestující z České republiky využívat letecká spojení s přestupem v Paříži nebo Frankfurtu. Odtud již se bez problémů mohou dostat do Hanoje nebo Ho Či Minova Města letadly společnosti Vietnam Airlines, která jako jediná zajišťují spojení Vietnamu s regionem západní Evropy. Potřeba přímého spojení s Hanojí stále roste, a to nejen díky vysokému počtu vietnamských imigrantů v České republice, ale zejména vzhledem k předpokladu v blízké budoucnosti se rozvíjejících obchodních vztahů obou zemí. Na velký zájem pasažérů o služby společnosti Vietnam Airlines poukazuje už samotný fakt, že firma má v Praze vlastní kancelář pro zastoupení v České republice, kde lze zakoupit letenky na všechny spoje provozované Vietnam Airlines. Najdete ji na Karlově náměstí.

Chci online vízum do Vietnamu

Napište komentář: