Vietnam na vlastní pěst aneb jak si cestu i samotný pobyt užít na maximum?

Zajet si do Vietnamu sám za sebe, tedy bez cestovní kanceláře, je v poslední době mnohem častější, než byste si mysleli. Do této destinace totiž lidé nejezdí, jako v Evropě, na dovolené pouze u moře na jednom místě, ale spíše na větší třeba i několikatýdenní tripy, které většinou začínají a končí na různých místech. Proto je výhodnější jet do Vietnamu právě bez cestovní kanceláře.

Jaké jsou výhody cesty po Vietnamu na vlastní pěst?

Kromě tedy toho, že máte celý pobyt ve vlastních rukách a můžete si naplánovat cestování naprosto podle svého, bude zdejší dovolená i o několik tisíc levnější. Pokud si totiž koupíte sami letenku buď hodně dopředu, nebo přes nějaký slevový portál a tak samo i ubytování, budete mít cenu i o několik tisíc nižší než s cestovní kanceláří. Ta si totiž ještě připočítává částku za zprostředkování a za služby, které vám poskytla.

Další výhodou jsou již zmíněné výlety. Cestovní kanceláře totiž často berou své klienty pouze na ta nejznámější místa a těm malým, ale neméně zajímavým se pak vyhýbá. Pokud však budete chtít poznat skutečný Vietnam, ve velkých turistických centrech ho nečekejte. Pouze výlety po menších městečcích, v přírodě a po turisticky méně známých místech vám přiblíží Vietnam takový, jaký je. Samozřejmě mají ale i velká města přeplněná turisty něco do sebe.

Během cest narazíte na místní obyvatele…

cestování neodmyslitelně patří i místní obyvatelé a jejich kulturní dědictví. To naprosto tradiční se samozřejmě zachovává spíše v menších městech, nežli ve velkoměstech, kde už mají velký vliv například nadnárodní společnosti a turisté. Pokud se vydáte do nějaké malé vesničky, kterou jste si našli někde v průvodci nebo na internetu, můžete čekat chudší obyvatelstvo, které třeba nikdy nevidělo turistu. Někteří mohou být velice milí a pohostinní a nabídnou vám i tradiční pokrmy, jiní se vás budou stranit. Tak je to prostě všude. Pokud však budete zdvořilí a přátelští, neměl by být s místními žádný problém. Stejně jako i my, má i vietnamské obyvatelstvo své tradiční pokrmy. Ty vám budou samozřejmě také nabízet. Ze slušnosti přijměte a alespoň trochu ochutnejte. Uvidíte, že některá jejich jídla jsou skutečně výborná.

Jak si užít dovolenou i bez cestovní kanceláře?

Na závěr bychom určitě poradili, že, abyste si dovolenou co nejvíce užili i bez cestovní kanceláře, je důležitá příprava a naplánování. Pokud budete mít vše dopředu perfektně naplánováno, nemůže se vám přihodit žádná nečekaná událost a tak si dovolenou maximálně užijete.

Chci koupit průvodce Vietnamem

Napište komentář:

Přidejte váš komentář