Jak je to s vízy do Vietnamu na Slovensku? Pomůže Vietnamská ambasáda v Bratislavě!

Ani naši slovenští sousedé za námi nezaostávají, a stejně jako my i oni se rádi podívají do nějaké exotické destinace, kterou je například Vietnam. Jenže stejně jako my i Slováci potřebují vízum. To si samozřejmě můžou zařídit online přes web vietnamisa.cz. Jenže co dělat, když zrovna nemáte internet po ruce?

Jak si zařídit vízum do Vietnamu offline?

Víza do Vietnamu pre Slovakov je možné si zařídit pouze na jednom jediném místě, a to v Bratislavě na Vietnamském velvyslanectví. Zde, stejně na jakémkoliv jiném konzulátu, s vámi vše projdou krok po kroku a nakonec vám poskytnou tolik vytoužené vízum.

Co všechno musíte splňovat a na co byste se měli připravit?

Jenže získat vízum do Vietnamu není jen tak. Víza do Vietnamu pre Slovakov jsou poskytovány jednoduše pouze v případě, jedete-li zde na méně než 15 dnů. Pokud máte naplánovanou delší dovolenou ve Vietnamu, což bývá běžnější, budete potřebovat pozvání, a to buď od soukromé osoby, nebo od cestovní kanceláře. Navíc si na sjednání víza připravte manipulační poplatek ve výši 60 EUR, který budete muset ambasádě zaplatit. V neposlední řadě budete samozřejmě potřebovat platný cestovní pas.

Jak to funguje při přechodu přes hranice?

Jakmile vystoupíte z letadla, nepůjdete si hned pro zavazadla. Jako první zamíříte k celním a imigračním pracovníkům, kteří po vás budou chtít vyplnit vstupní deklarační list. Tento dokument si dobře uschovejte, protože jej budete potřebovat při odchodu ze země. Pokud tento list ztratíte, můžete mít potom velké problémy při odchodu z Vietnamu. Dále se do dvou pracovních dnů vašeho pobytu ve Vietnamu policejně zaregistrujte. To zvládnete i na v místě ubytování, kde většinou bývají pracovníci policie.

Na konci dovolené…

Jakmile vám dovolená nebo cesta ve Vietnamu skončí, opět se přesunete na letiště. Zde odevzdáte svůj vstupní deklarační list a vyplníte opět u celních a imigračních pracovníků výstupní deklarační list. Pokud byl celý váš pobyt v pohodě a bez komplikací, bude takový i váš odjezd.

Chci zařídit vízum do Vietnamu

Napište komentář: