Jak jet na Phu Quoc bez vietnamských víz

Phu Quoc je perla Vietnamu. Určitě si ho zamilujete. Těžko budete ve Vietnamu hledat hezčí dovolenkovou destinaci, než je Phu Quoc. Takže pokud uvažujete o dovolené na Phu Quocu, tak nemůžete udělat chybu. Čekají na Vás klidné pláže, příjemné podnebí, lehký mořský vánek a spoustu míst, kde se zaručeně nebudete nudit. A to vše klidně bez vietnamských víz, Phu Quoc je totiž 30 denní bezvízová zóna. Je libo zimní odskočení do tropů? Vzhůru do toho! Nezapomeňte, ale že to funguje pouze pokud letíte přímo na PQ a zpět z PQ už nesmíte.

5 důvodů proč jet na Phu Quoc

Říká se, že Phu Quoc se stává novou TOP destinací JV Asie. Již dávno není v kurzu Thajko a Phuket, Phu Quoc nebírá každým rokem na své síle a Vietnamci to moc dobře ví. Vydejte se na Phu Quoc proto co nejdřív. Již nikdy nebude takový jako teď. Proč se vydat na Phu Quoc? Co Vás na Phu Quocu čeká? Nudit se zde rozhodně nebudete!

  • Krásné pláže. Městská pláž na Phu Quocu má rozhodně co nabídnout, stejně tak i pláže na severo-západním pobřeží. Jsou ABSOLUTNĚ prázdné. Půjčte si motorku a prozkoumejte tak celý ostrov křížem krážem. Chcete-li poznat opravdový tropický ráj, není lepší volba!
  • Objevte tropický deštný les s lijánami, vodopády a potůčky. Určitě se už teď těšíte na nepoznaný cvrkot tamního hmyzu,ne?
  • Výborná kuchyně. Na Phu Quocu si přijdou na své všichni gurmáni. Od návštěvy továrny na nejlepší vietnamskou rybí omáčku po procházku mezi pepřovníkovými lány až k nejlepší vietnamské restauraci, kterou jsem poznal. I tohle je fakt Phu Quoc.
  • Klid. Oproti zbytku Vietnamu je Phu Quoc klidné a tiché místo. Pro dlouhodobé cestovatele něco jako balzám na duši.
  • Hotely, priváty, bungalovy. Nabídka ubytování je široká a pohybuje se v rozmezí 10 USD – X USD pro ty nejnáročnější

Jak se na Phu Quoc dostanete?

Doprava na Phu Quoc je snadná. Od roku 2013 tuším je na něm mezinárodní letiště.

22JPG

Letenky na Phu quoc

Nejpohodlnější způsob přepravy je vnitrozemskými nízkonákladovkami s přestupem v Saigonu. Můžete ale letět i z jiných částí JV Asie.

Na Phu Quoc po zemi

Nejlépe z měst Rach Gia (dražší varianta) anebo z Ha Tien (levnější varianta). Mezi Phu Quocem a Ha Tien jezdí každodenní pravidelná linka, která vás převeze klidně i s autem či motorkou. V Ha Tien naleznete stanoviště trajektu na východním konci hlavního Ha Tienského mostu. Trajekt odjíždí každý den ráno. Z přístavního místa na východním pobřeží Phu Quocu to je do hlavního města Duong Dong přibližně 35 km.

Ubytování na Phu Quocu

Na Phu Quocu je široká škála ubytovacích zařízení. Oproti suchozemskému Vietnamu je ubytko trošku dražší. Zvlášť na straně města, která leží blíže k moři. Pokud se spokojíte s bydlením mimo tuto stranu, tak seženete ubytko od 10 – 12 USD v sezóně. Jinak počítejte kolem 20 USD.

IMG_2547 (2)

Počasí na Phu Quocu

Sezóna je zde v našich zimních měsících. Přibližně od listopadu do února. Březen – květen je počasí stále hezké a turistů málo. A tudíž klesají i ceny. V letních měsících jsou časté bouřky, takže doporučuji se jim vyhnout.

Restaurace na Phu Quocu

Na Phu Quoc je množství výborných restaurací a parádní trh s exotickým ovocem a zeleninou. K večeři si pochutnáte na čerstvých mořských plodech a rybách na nočním trhu. Na oběd skočíte do západní restaurace a posnídat můžete vietnamskou hovězí polévku Pho. Dále je v centru města několik skvělých vegetariánských restaurací. Pokud jste vegetariáni, tak rozhodně hlady nezemřete:-) Spíše naopak, jiná jídla už nebudete chtít jíst. Více o vietnamských restauracích na Phu Quocu naleznete tady.

Jak udělat víza do Vietnamu či na Phu Quoc

Poslední třešnickou na dortu je fakt, že na Phu Quoc nepotřebujete víza. Jedete-li po zemi z Kambodži, tak můžete Phu Quoc i Ha Tien navštívit. Na hranicích získáte dvou týdenní vízum na Phu Quoc a do Ha Tien (nikam jinam nesmíte). Všichni ostatní vízum na Phu Quoc potřebují. Jak na to popisuji například zde.

Chci koupit průvodce Vietnamem

Napište komentář:

Přidejte váš komentář