Vietnamská ambasáda v Praze a jak se k ní dostanete?

Vietnamská ambasáda se nachází v Praze na Rašínově nábřeží. Sháníte-li se po vietnamských vízech, tak jste právě narazili na článek, který by Vám mohl pomoci. Popíšu Vám, jak jsem žádal o vízum do Vietnamu na ambasádě v Praze kdysi já.

Jak jsem jel prvně do Vietnamu a o vietnamské ambasádě

V té době jsem toho o Vietnamu moc nevěděl. Jako student vietnamistiky jsem sice nějakou teoretickou přípravu měl, ale jak si zařídit vízum, nás nikdo na univerzitě neučil. Moje první kroky tedy vedly na internet a brzy na to jsem zjistil, že sídla vietnamského velvyslanectví jsou v Praze dvě.

Jedno se nachází na Praze 5 a tam rozhodně nechoďte. Sakra, co tedy s tím? Kam si tedy zajít? Kde ti Vietnamci víza vydávají? Pokud potřebujete požádat o vízum do Vietnamu, tak si zajděte na Rašínovo nábřeží v Praze – nikde jinde vám víza nevydají.

Ambasáda Vietnamu je na Rašínově nábřeží v Praze

Budova se nachází kousek od stanice metra B – Palackého náměstí. Zamíříte podél Vltavy směrem do centra a po zhruba 100 metrech ji nelze minout.

Poznávací znamení je zvýšená koncentrace Vietnamců. Zvlášť uvnitř. Moje první vietnamské vízum bylo vydáno v této budově. Jel jsem tehdy v roce 2009 do Vietnamu učit a během mého pobytu jsem chtěl procestovat i okolní země. Dostal jsem tedy 3 měsíční vícevstupové vízum (vydání trvalo zhruba týden), ale s cenou jsem moc spokojen nebyl.

3500 Kč mi přišlo tenkrát dost.

A brzy na to jsem zjistili, že to bylo dost. V té době jsem ještě nevěděl o možnosti získat online vízum, takže jsem se s cenou spokojil a do Vietnamu odletěl. Pamatuju si, jak mě nejvíce rozčílila, absence ceníku, ale to jsem ještě netušil, že vietnamská ambasáda v Praze, je pouze slabý odvar toho, co mě čeká ve Vietnamu.

Kde tedy ambasádu Vietnamu najdete?

Přesná adresa je:

Rašínovo nábřeží 72/1997, Praha 2, 128 00

Úřední hodiny:

8:30 – 17:30

Pondělí, středa, pátek

Jak na vízu ušetřit a kdy to bez ambasády nepůjde

V současné době (2017) se do Vietnamu vydávají 4 různé typy víz (nehledě na účel cesty), ale nejprve se podívejte na porovnání všech možností, jak o ně žádat.

Při online žádost ušetříte peníze, čas a nervy strávené na Rašínově nábřeží a vízum ve výsledku získáte úplně stejné. Pokud Vás informace o online vízech do Vietnamu zajímají, tak si přečtěte zkušenosti lidí, kteří již tato víza takto získali. Nebo potřebujete-li poradit před cestou do Vietnamu, tak mi napište či si kupte e-book. Moc rád vám poradím.

Návod, jak na vízum do Vietnamu

Napište komentář:

Přidejte váš komentář