Zkušenosti z vietnamského velvyslanectví v Praze

Vietnamské velvyslanectví v Praze jsem navštívil v roce 2009, když jsem jel prvně do Vietnamu. V té době jsem ještě o nějakých online vízech vůbec nevěděl, takže jsem musel podstoupit běžný byrokratický postup. Rád Vám vše popíšu, abyste věděli, co Vás čeká ještě v Praze.

Předpokládám, že se do Vietnamu chystáte také. A dopředu bych vás rád ujistil, že se máte na co těšit, a že jste si pro cestování vybrali báječnou zemi. Tyto stránky by vám měly být oporou před vaší cestou a třeba i během ní (vy, co čtete teď na mobilních zařízeních z Vietnamu, mi jistě dáte za pravdu).

Dozvíte se zde postup, jak získat do Vietnamu víza a jaké jsou vůbec možnosti jejich pořízení.

3 způsoby jak pořídit víza do Vietnamu z Prahy

V zásadě máte tři možnosti jak vietnamské vízum získat.

1) Online víza do Vietnamu on arrival

Nejjednodušší způsob je zažádat o Vietnam víza online a vyhnout se vietnamskému velvyslanectví v Praze obloukem.

Vřele tento návod doporučuji všem, takže pokud vás tato možnost láká, tak si přečtěte článek jak na to. Není to nic složitého a opravdu to na 100% funguje.

2) Navštívit vietnamské velvyslanectví v Praze

Pokud do Vietnamu neletíte, ale například jedete vlakem, tak si musíte zajistit vízum na pražském velvyslanectví. Je to dražší varianta než vízum on arrival a vyřízení trvá zhruba týden. Musíte navštívit vietnamské velvyslanectví na Rašínově nábřeží. Adresu najdete zde.

Po počátečním zmatku a vyplnění formuláře odevzdáte svůj pas (musí být minimálně 6 a více měsíců platný) a do týdne byste si jej měli vyzvednout s již nalepenými vízy.

3) Online vízum přes vládní web

Novinka od roku 2017. Jedete-li pouze na krátkou dobu a stačí vám měsíční jednovstupové, můžete si o vízum zažádat přes vládní agenturu. Porovnání všech možných žádostí o víza najdete zde.

Chci porovnat všechny možnosti získání víza

Jak získat vietnamská víza ze zahraniční?

Vietnamská velvyslanectví jsou takřka po celém světě. Pokud jste momentálně  již v zahraničí a chcete se podívat do Vietnamu, tak máte dvě možnosti:

Buď si požádat o vízum na místním velvyslanectví Vietnamu (například v Kambodži, Thajsku či Číně) anebo opět zvolit online variantu.

Online variantu můžete využít pouze v případě, budete-li překračovat vietnamskou hranici vzduchem a přiletíte-li na mezinárodní letiště.

Pokud budete vstupovat do Vietnamu po zemi, tak musíte mít vízum připravené předem či přes vládní agenturu.

Vietnamci jsou v tomhle opravdu neoblomní, takže si vše pečlivě připravte.

Co byste tedy měli udělat dál?

Podívejte se na zkušenosti lidí s online vízy, případně si přečtěte jak získat online vízum zde na stránkách.

Chci si přečíst návod na vízum

Napište komentář: