Jak na víza pro dlouhodobý (pracovní) pobyt ve Vietnamu

Jednou už jsem takový štěstí měl. A doufám, že mě ještě někdy potká znovu. Pracoval jsem ve Vietnamu. Co může být pro vietnamistu větší potěšení než práce ve Vietnamu?

Asi nic…

Ještě když jsem pilně chodil do školy, tak jsem měl možnost vyjet do Vietnamu. Stálo to za to. Zjistil jsem, že jsem se toho za tři roky ve škole moc nenaučil. Mluvit ve škole, je něco jinýho než mluvit ve Vietnamu. A mluvit ve Vietnamu šlo ztuha. Ale dejme tomu, že za čtyři měsíce mého prvního pobytu jsem se něco naučil. Uběhlo už pár let a já už dávno vím, že se do Vietnamu chci vrátit znovu.

Nechte mě hádat. Stěhujete se do Vietnamu? Nebo tam jedete pracovat? Prostě Vám brzy Vietnam přiroste k srdci stejně jako mě. Jestli už nepřirostl..

Nicméně ať už je vaše láska k Vietnamu jakákoliv, jedete-li tam na rok, dva či deset let – je vlastně úplně jedno. Podstatný je, že do Vietnamu potřebujete vízum.

Jo, to je ten papír, o kterým píšu na tomhle webu. Jak na něj už víte?

Co musíte udělat abyste vízum do Vietnamu dostali?

Nejprve navštívit vaši domovskou vietnamskou ambasádu. Třeba tu v Praze, jste-li z Prahy.

Tam milé úředníky požádáte o vízum, zaplatíte jim poplatek a když budete mít štěstí, tak jej brzy dostanete.

Pravděpodobně od Vás budou chtít nějaké potvrzení od zaměstnavatele. To asi abyste se ve Vietnamu moc neflákali.

IMG_7435

Další varianta pro ty, co chtěj ve Vietnamu skejsnout a nepotřebují multiple

Pokud se omezíte na Vietnam, tzn. že po celou dobu pobytu se budete pohybovat vně, tak vám bohatě stačí tří měsíční jednovstupové vízum.

A když vám začne po pár měsících jeho doba neúprosně plynout před očima, tak si včas kupte nějakou levnou letenku. Třeba s AirAsia do Bangkoku, nebo se zaleťte podívat so Phnom Penhu, nebo kamkoli se vám jenom zachce.

Jde o ten akt.

Musíte z Vietnamu vystoupit a opět zase vstoupit. Nejlevněji a nejpohodlněji vás to vyjde letecky.

Proč?

Protože si můžete koupit vízum online.

Takže práci ve Vietnamu zdar!

A napište mi v komentářích co jedete do Vietnamu dělat…ať mám co závidět! Pokud se do Vietnamu chystáte na delší dobu, tak se vám určtě bude hodit můj průvodce. Slyšeli jste o něm? Klikněte na tlačítko a dostanete se na stránku, kde se dozvíte víc.

Chci zjistit více informací o průvodci

Napište komentář: