Tranzit (přestup na jiný let) na vietnamském letišti

Tranzitní let přes Vietnam může být i zábava. Trochu:-) Nejprve byste ale možná chtěli vědět, co že to vlastně tranzit je.

Vietnamský tranzit

Ve Vietnamu se nachází 3 mezinárodní letište, které můžete teoreticky při přestupu využít. Tranzitní let tedy znamená, že (konkrétně ve Vietnamu například, ale funguje to všude stejně) vylezete z letadla a čekáte na nějaký další navazující spoj. Ve Vietnamu jsou takové mezinárodní letiště tři. Update – už čtyři (nové v Cam Ranh zejména pro soudruhy z Ruska)…známé jsou ale spíš dvě.

Jsou jimi:

  • Hanoj (Noi Bai)
  • Saigon (Tan Son Nhat)
  • a….Da Nang (ale ten moc znamý není)

Na všech těchto letištích se nacházejí příjemné first class lounge.

Co říkáte třeba na tohle, to špatné není, ne? A nestojí to zas tak moc. Vřele doporučuji.

Jak to v tranzitu funguje

Pokud víte, kde přestupujete, tak se nemáte jak ztratit. Po výstupu z letadla se bude stačit orientovat podle cedulek a místo běžného „Exit“ hledejte „Tranzit“ nebo něco takového.

Potřebuji během tranzitu ve Vietnamu vízum?

Nepotřebujete. Pokud nebudete chtít z tranzitu vystoupit. Pokud máte pauzičku delší a chtěli byste ji využít k návštěvě exotického Vietnamu, tak vízum potřebujete. Vízum do Vietnamu si můžete zařídit buď online (přes nás), nebo skočte na vietnamskou ambasádu.

Poslední věcí, která by vás mohla zajímat, je informace co v tranzitu dělat, pokud víza nechcete?

Můžete si koupit nějaký vietnamský suvenýr. Například slušivý vietnamský klobouk. Nebo něco pojezte. Na obou letištích je dostatek relativně chutných restaurací. Takže přestupu ve Vietnamu se nebojte. Je to hračka a hlavní informace zní:

Při přestupu ve Vietnamu (tranzitu), vietnamská víza nejsou potřeba.

Chci koupit průvodce Vietnamem

Napište komentář:

Přidejte váš komentář