10 největších zajímavostí o Vietnamu, o kterých jste doposud určitě nevěděli

Jelikož má Vietnam čtyřkrát větší rozlohu než například naše vlast, je jasné, že zde bude spousta zajímavých míst, zajímavostí a tajných zákoutí. A která to jsou? Vybrali jsme pro vás rovnou deset z nich, abyste měli z čeho vybírat.

1. Až 250 kilometrů podzemních tunelů

Jako první jsme si pro vás vybrali komplex až 250 kilometrů dlouhých podzemních tunelů Cu Chi, které se nachází asi 65 kilometrů od Ho Či Minova města. Tyto tunely jsou významné proto, že sehrály naprosto důležitou roli během války ve Vietnamu. Ovšem ne pouze dopravní, ale také logistickou. Byly zde totiž umístěny nemocnice, kuchyně, ložnice, jednací místnosti i sklady zbraní. Do dneška se však dochovala pouze jejich polovina

2. Biosférické rezervace zapsané v UNESCO

Dalším velice zajímavým místem ve Vietnamu je národní park Cat Tien. V něm totiž jako na jednom z posledních míst naší planety stále žije vzácný nosorožec jávský. Ovšem pouze asi v deseti kusech. Kromě něj tady můžete obdivovat asi 1800 druhů rostlin, vzácného krokodýla siamského nebo další ohrožené druhy.

3. Mramorové hory

Zůstaneme ještě u těch přírodních krás a posuneme se od národního parku Cat Tien na mramorové hory. Ty se nachází mezi Danangem a Hoi Anem a jak už název napovídá, jsou tvořené zejména mramorem. Každá z těchto pěti hor navíc představuje jeden z buddhistických prvků vesmíru, a to konkrétně vodu, zemi, oheň, dřevo a kov. Navíc je první zmíněná, tedy voda, nejznámějším poutním místem pro buddhisty a hinduisty.

4. Termály nejen na Slovensku

Abyste si užili trochu i té pohody na dovolené, je určitě dobré navštívit horké prameny Suoi Voi. Ty se nachází mezi městy Hué a Danang, takže nebudete muset od Mramorových hor zase tak daleko. V horkých pramenech se samozřejmě můžete vykoupat, a jelikož není toto místo ještě tak turisticky známé, nebudete zde muset bojovat o každý milimetr místa.

5. Drak sestoupil z nebe do řeky a vytvořil celou zátoku s ostrovy

Legendami je ve Vietnamu opředeno prakticky každé místo, ovšem zde jakoby skutečně zasáhla magická ruka. Zátoka Ha Long totiž se svými až tři tisíci ostrůvky vypadá jako naprosto z jiného světa. Najdete tady navíc mnoho jeskyní s krápníkovými útvary a pohádkovou krajinou zapsanou do přírodního bohatství UNESCO.

6. Tři různé ekosystémy na jednom místě

Chcete-li zažít skutečně neopakovatelný zážitek v podobě třech ekosystémů na jednom místě, navštivte ostrov Cat Ba, který se nachází ve výše popsané zátoce Ha Long. Toto skutečně pozoruhodné místo láká nejen na to, ale také na 30 nejrůznějších druhů savců, 70 druhů ptáků a 750 rostlinných druhů na jednom jediném místě o rozloze pouhých 285 km2. To najdete pouze v lepších zoologických zahradách.

7. Perla centrálního vietnamského pobřeží

Přírodních krás již bylo popsáno dostatečně a nyní se již zaměříme na skutečně zajímavá města. Jedním z nich je historická metropole Hue, kterou najdete v centrální části vietnamského pobřeží. Tady si přijdou na své skuteční milovníci historie, kteří se zde mohou pokochat řadou architektonických památek. Rozhodně nesmíte vynechat zbytky pevnosti, královské hrobky či pagodu Thien Mu.

8. Celoroční teploty okolo 22°C

Zavítat na místo, kde jsou celoročně prakticky stejné teploty, to se vám jen tak nepoštěstí. To ovšem neplatí ve Vietnamu, kde jedno takové místo existuje. Jedná se o město Da Lat, které se nachází ve zvlněné krajině centrální vysočiny. Právě tady se teploty pohybují nejčastěji okolo 22°C a jen v dubnu mohou přesáhnout 28°C.

9. Nejteplejší místo ve Vietnamu

Na druhou stranu se ve Vietnamu nachází naprosto neuvěřitelně teplá města, ke kterým rozhodně patří například i Ca Mau. To najdete na samotném jihu země a teploty se zde oproti předchozímu místu celoročně pohybují okolo 30°C. V dubnu tady dokonce ani 34°C není výjimkou. A i v množství srážek si toto místo drží prim. V říjnu, kdy zde napadne naprosto nejvíce dešťové vody, se můžete těšit i na 23,45 cm. Pro představu je to u nás touto dobou pouze okolo 8,33 cm.

10. Hlavní město na závěr

A abychom neopomenuli, můžete na naprosto nejvíce zajímavostí narazit v samotném hlavním městě Vietnamu, a to v Hanoji. Právě tady se totiž mísí nejrůznější etnika, kultury, náboženství, myšlenky a ideje, které tomuto místu propůjčují neopakovatelné kouzlo. Najdete zde i nejvyšší vietnamskou budovu, a to mrakodrap Keangnam Hanoi Landmark Tower. Ve středu města se pak nachází řada jezer, která dotvářejí zdejší jedinečnou atmosféru.

Chci koupit průvodce Vietnamem

Napište komentář: