Vietnam na motorce – proč ne?

Jestliže potřebujete být při své návštěvě Vietnamu mobilní a nemíníte riskovat neustálé čekání na taxi nebo cesty městskou hromadnou dopravou, zvažte vypůjčení nebo koupi motocyklu. Od roku 2014 (myslím), je možné využití mezinárodního řidičského průkazu.

Rizika provozu

Provoz na vietnamských cestách může nezasvěceným často připomínat bláznivé scénky z akčních filmů. Pravidla silničního provozu si jeho účastníci vykládají velice volně, vědí-li vůbec o jejich existenci, na svou osobu zkrátka upozorňují ostatní častým a hlučným troubením. Připojte se k davu, jezděte vpravo, stejně jako doma, a používejte zdravý rozum – víc než cokoliv tu na silnicích platí právo silnějšího. Přetlačovat se na motorce s náklaďákem není právě ideální počin. A rozhodně nezapomínejte na základní bezpečnostní pravidla – ve městě se nikam nehnat a pořídit si dobrou helmu!

IMG_3303

Motorka otevírá cestovateli nové možnosti

Chcete-li poznávat Vietnam vskutku zevrubně, s pronájmem motocyklu neváhejte. Získáte tak možnost dopravy do mnoha vzdálenějších míst, kam byste se jinak jen těžko podívali. Nejen méně známé památky, ale i úchvatné přírodní scenérie odlehlých míst se pro cestovatele na motocyklu stávají snadno dostupnými. Nechcete jezdit jen po vytýčených turistických trasách a vidět to, co všichni ostatní? Pak se ve svém hotelu zeptejte na nejbližší půjčovnu motorek, vyskočte do sedla a vydejte se objevovat neznámou a své návštěvníky stále překvapující zemi Vietnam.

Chci koupit průvodce Vietnamem

Napište komentář: