Oslavy vánočních svátků ve Vietnamu nepatří k těm nejdůležitějším a tradičním. Vánoce samozřejmě slaví a vždy slavily rodiny hlásící se ke křesťanskému vyznání, jejich význam byl však po dlouhou dobu skutečně pouze duchovní, spojeny byly zejména s návštěvou bohoslužeb v kostele. Časy se ovšem mění a dravá (zejména) americká kulturní tradice začíná prostupovat i životy obyčejných Vietnamců. Zejména velká města, Hanoj a především Ho Či Minovo Město, jsou již v současnosti kosmopolitními centry, kde se setkávají lidé i kultury z celého světa.
Pro samotné Vietnamce je nejdůležitější oslavou v roce příchod nového lunárního roku – Tet, který je pohyblivým svátkem a připadá pravidelně na přelom ledna a února. Ochotně se však, zejména v již zmíněných velkých městech, přiklonili i k tradici evropských a amerických Vánoc, kterým vtiskli vlastní ráz a charakter. Vánoce tu mají sice především komerční význam, to však není ani pro našince žádnou převratnou novinkou. Obchodní domy zdobí zasněžené krajinky, sněhuláci, sáně – to vše v kombinaci s teplotou mezi 20 a 30 stupni Celsia (na jihu země), rozkvetlými větvičkami stromů a všudypřítomným národním symbolem, květem lotosu. V obchodech i na ulicích potkáte mladé lidi a děti převlečené za Santa Clause, kteří si užívají „vánoční atmosféru“ po svém. Vietnamci oslavy milují, proto jsou ulice již od začátku prosince vyzdobeny neskutečným množstvím barevných světýlek, odevšad se line hudba.
V současnosti jsou Vánoce, konkrétně 25. prosinec- Giang Sinh – už ustanoveny i Státním svátkem. Přestože jim Vietnamci nepřikládají stejnou důležitost jako vlastním kulturním tradicím a buddhistický venkov vůbec žádnou, ve městech je rodiny dnes využívají jako další příležitost ke společnému setkání spojenému s modlitbou a dobrým jídlem. Na děti, staré lidi nebo zamilované bývá pamatováno i nějakými dárky, ačkoliv ve Vietnamu k tradičnímu způsobu obdarování patří spíše peníze.
Chci koupit průvodce Vietnamem