Že Vietnam a běloskvoucí pláže nejdou dohromady? Omyl!

Vietnam není jen exotikou dýchající zemí, která má pro středoevropana specifické kouzlo naprosto odlišného kulturního prostředí. Je to v prvé řadě destinace umístěná v odlišných podnebných podmínkách, výrazně teplejších a slunnějších než je naše česká kotlina. Budete-li přesyceni duchovních vjemů, poddejte se žhavému slunci a kouzlu vln indického oceánu. I koupání a slunění ve Vietnamu patří k nezapomenutelným zážitkům.

Nha Trang – perla vietnamského pobřeží

Zatímco severní část Vietnamu příliš příležitostí k typicky letní rekreaci spojené s koupáním a sluněním neskýtá, již ve střední části země je všechno jinak – nádherná bělostná písečná pláž se rozkládá v okolí pobřežního města Nha Trang. Táhne se okolo pobřeží v délce téměř 7 kilometrů a často bývá nazývána vietnamským středomořím či vietnamským Miami. Díky ochraně okolních pohoří nebývá tato oblast postihována pro Střední Vietnam tak typickými tajfuny a panuje zde velice příjemné klima. Průměrné teploty se pohybují okolo 23 stupňů Celsia a v oblasti je velice vysoký počet slunečných dní do roka. Obyvatelé neváhají těchto ideálních podmínek využívat a připravili zde pro turisty komplexní služby, za jaké by se nemusela stydět věhlasná letoviska kdekoliv na světě.

IMG_2632

Písečné duny v Phan Thiet

V ekonomice celého Vietnamu hraje turistický ruch stále větší roli. Spoléhá se na něj i městečko Phan Thiet, které těží z blízkosti proslulé pláže Mui Ne. Pro tu jsou typické až 30 metrů vysoké písečné duny, které stále mění působením větru svůj tvar. A právě díky povětrnostním podmínkám je oblast velmi vhodná i pro windsurfing. Přímo na pláži souběžně s pobřežím je také situováno jedno z nejlepších vietnamských golfových hřišť – velmi specifické osmnáctijamkové Ocean Dunes Golf.

Vung Tau – letovisko s historií

K nejstarším letoviskům v zemi vůbec patří bezesporu Vung Tau nepříliš vzdálené od Ho Či Minova Města. Již v 19. století jej využívali k rekreaci francouzští kolonisté. Mělo v dobách své největší slávy ideální polohu na poloostrově vybíhajícím daleko do Jihočínského moře, která se však posléze stala jeho vlastní zhoubou. Přestože jsou zde dodnes ideální podmínky pro koupání, nabízí turistům velmi neutěšený výhled na ropné plošiny, který kazí celkový příznivý dojem i pocit pohody.

IMG_2611

Jižní ostrovy

Patříte-li k těm, pro které není nikdy dost teplo, vydejte se ještě blíže k rovníku – dalších 180 km na jih od Vung Tau se nalézá skupina ostrovů a ostrůvků známá pod jménem Con Dao. Zde naleznou milovníci klidné dovolené celou řadu skutečně odlehlých a málo navštěvovaných pláží, které by si však rozhodně zasloužily více pozornosti.  Ke všudypřítomnému slunci a modrým vlnám nabízí i nevšední pohled na korálové útesy a bohatou a rozmanitou vegetaci. Většina plochy největšího z ostrovů – Con Son – byla také z těchto důvodů vyhlášena Národním parkem Con Dao.

Phu Quoc – přijeďte se potápět

Vietnamské ostrovy jsou vůbec kapitolou sama pro sebe. K těm turisticky nejatraktivnějším, alespoň co se koupání a slunění týče, patří jistě Phu Quoc. Naleznete jej v thajském zálivu a rozhodně nikoho nemůže překvapit, že i zdejší krajina spadá pod správu Národního parku. Ideálních pláží – jiný výraz ani nelze použít – je zde hned několik. Největší je pláž Long dlouhá více než 20 km. K bělostnému písku a azurovým vlnám oceánu přidejte ještě kokosové palmy jako na kýčovité pohlednici a máte ji přímo před očima – ostré horké barvy, dokonalost sama. Menší pláže se rozkládají v jižní části ostrova – Bai Sao a Bai Dam vás udiví pískem bělejším než bílým a Bai Khem, to je svět sám pro sebe – ani největší, ani nejznámější, ale často označována za nejkrásnější pláž ostrova. Zejména milovníci potápění, kteří netouží po přeplněných plážích Nha Trang, zde naleznou dokonalou příležitost objevovat vietnamský podmořský svět, který ještě člověk svými zásahy nestihl poničit.

Chci koupit průvodce Vietnamem

Napište komentář:

Přidejte váš komentář