Cestopisy o Vietnamu – studnice moudrostí pro turisty

Dalo by se říct, že je Vietnam pro nás Středoevropany ještě naprosto neprozkoumanou destinací. I když zde najdete nádherná místa, která vyráží dech, jen málokdo vám v dnešní době řekne, že Vietnam skutečně navštívil. Proto pokud chcete dobře poznat tuto zemi, budou ze začátku nejlepší variantou nejrůznějších knihy, cestopisy a dokumenty o Vietnamu. A které jsou ty nejzajímavější? Na to jsme se podívali v tomto článku.

Knihy, cestopisy, Vietnam – tištěné perly

Jste-li zastáncem staré školy tištěných knih a průvodců, zajisté se vám budou líbit dva nejprodávanější tituly, a to Vietnam – Země rýže a hor od autora Koudelky a Vietnam od Jaroslava Picky. Obě knihy jsou naplněné zajímavými a důležitými informacemi, které se vám na vašich cestách budou hodit. První výše zmíněná kniha popisuje dvou měsíční přesun autora po trase z jižní metropole Vietnamu až do hlavního města. Za tyto dva měsíce toho autor zažil ledasco, načerpal mnoho dojmů a zkušeností, které samozřejmě ve své knize detailně popisuje, a snaží se Vietnam co možná nejvíce přiblížit případným dalším návštěvníkům. Ti se zde mohou dočíst, jakým způsobem se dá ve Vietnamu cestovat, nocovat, výletovat, nakupovat či jíst. Ve druhém titulu se dočtete mnoho zajímavých informací o Vietnamu. Najdete v něm popis cesty entomologů a zoologů a různé příhody autora i jeho přátel z této krásné tropické země.

Cestopisy o Vietnam na internetu

Ani internet nezůstává za tištěnými cestopisy pozadu. Na něm můžete najít nespočet blogů, portálů a diskusí, kde se dočtete stovky příhod z Vietnamu od českých turistů. Jenže ne všechny stránky jsou kvalitní a ne všude se dočtete pravdivé informace. Stejně jako v knihách, tak i na internetu se dočtete skutečně zajímavé a hlavně poučné informace. Ostatní stránky, na které narazíte, pro vás ale mohou být dobrou inspirací.

Chci koupit průvodce Vietnamem

Napište komentář: