Itinerář – nepostradatelný pomocník dokonalé dovolené ve Vietnamu

Patříte mezi turisty, kteří mají všechno rádi do poslední minuty naplánované a kteří neradi ztrácí na dovolené čas? Pak si budete určitě vytvářet i itinerář na vaši dovolenou ve Vietnamu. Ač se to nemusí zdát, je ve Vietnamu tolik zajímavých míst, že vám možná na všechny nezbyde čas.

Jak si vytvořit nejlepší itinerář do Vietnamu?

Rozhodně se v takové chvíli nesnažte přebíhat z jednoho místa na druhé, abyste viděli skutečně všechno. Budete se muset bohužel spokojit jen s částí. My vám zde doporučíme několik míst, které byste rozhodně měli ve Vietnamu navštívit. Ty ostatní si buď můžete nechat na příště, nebo jen na prostudování doma. Pokud si ale pořád nebudete svým itinerářem jistí, můžete si jej nechat sestavit nebo zkonzultovat na stránce Vietnamisa.

Jak by měl vypadat váš itinerář do Vietnamu?

Aby byl váš itinerář do Vietnamu skutečně kvalitní a propracovaný, měli byste mít na dovolenou v prvé řadě vyhrazeno alespoň čtrnáct dnů. Pokud cestujete do Vietnamu pouze na pár dní, nemá cenu plánovat si velké výlety a cesty po zemi. Za druhé si již dopředu řekněte, co všechno byste chtěli vidět, zda pouze památky, nebo i nějaký národní park či pláže. Podle toho totiž můžete lépe a úsporněji naplánovat cestu a následné ubytování. A jako poslední si již dopředu zarezervujte jak letenku, tak ubytování a nejrůznější jízdenky. Nebudete se tak místě již nijak zdržovat a budete si pouze užívat místních krás. I když i tak se připravte, že v některých chvílích to pro vás budou nervy.

IMG_8468

Jaká místa byste ve Vietnamu neměli obejít?

Nyní si již popíšeme několik míst, které byste ve Vietnamu rozhodně měli navštívit. V prvé řadě se jedná o světoznámé město Hanoj. Zde zavítejte zejména do Staré čtvrti, kde se nachází nádherné historické uličky s mnoha obchůdky, dále si udělejte čas na Chrám písemnictví, kde si budete moct vychutnat tradiční vietnamskou architekturu a v neposlední řadě ještě zajděte do Ho Či Minova mauzolea.

Jako druhé místo, které byste měli ve Vietnamu rozhodně navštívit, je Ho Či Minovo město. Z Hanoje do Ho Či Minova města budete mít nejlepší cestovat letadlem. Tato varianta je totiž mnohem rychlejší a cestovat přes 1 700 kilometrů autem nebo autobusem je zároveň hodně vyčerpávající. Kromě úžasných domů a památek tady pak nezapomeňte navštívit Válečné muzeum, kde se vám naskytne neopakovatelný pohled do Vietnamské války.

Dalším místem, které rozhodně stojí za návštěvu je Ha Long. Jedná se o tisíce ostrůvku nacházejících se v Tonkinském zálivu u severovýchodního pobřeží Vietnamu. Toto místo je vhodné spíše pro ty, kteří se chtějí kochat místními krásami a přírodou. Na Ha Long totiž najdete nádherně průzračné smaragdové moře, krasové území zapsané na seznamu přírodního dědictví UNESCO, úžasné panorama, podmanivě osvětlené jeskyně a Národní park Cat Ba.

Již čtvrtým místem, které byste měli navštívit, je Nha Trang. Jedná se městečko, kde najdete jednu z nejkrásnějších pláží v celém Vietnamu. A kromě koupání a slunění na pláži zde můžete taktéž i rybařit, šnorchlovat nebo se potápět.

Jako poslední místo, které vám zde doporučíme k návštěvě, je Sapa. Jedná se o městečko, které jakoby vypadlo z filmu o Vietnamu. Tradiční kaskádovitě uspořádané rýžové políčka, různé národnostní menšiny a překrásná okolní krajina – prostě ideální zakončení dokonalé dovolené.

Chci si nechat od tebe vytvořit itinerář cesty

Napište komentář: